Svenska OK-jolle Förbundet

C/O Per Westlund
Trudvagnsvägen 3
182 63 Djursholm

svenska.okjolleforbundet@gmail.com

Org. Nummer:  802445 8427
Pg: 440420-8

 

Ordförande

Per Westlund
per.westlund44@gmail.com
070-578 78 56

Kontaktperson för provsegling i Stockholmsområdet.

Kassör/web

Tomas Skeppmark
tomas@skeppmark.se
070-356 50 90

Sekreterare

Jonas Börjesson
jonas.boerjesson@gmail.com
0702-46 67 10

Kontaktperson för provsegling i Stockholmsområdet.

Ledamot

Lasse Hansson
okhasse@hotmail.com
0707-400310

Kontaktperson för provsegling i Getskär.

Ledamot

Claes Avellan
c.avellan@telia.com
0704-58 03 36

Ledamot

Bengt Larsson
bengt.larsson@erasweden.com
0763-915340

Kontaktperson för provsegling i Gottskär.

Suppleant

Lars Edwall
edwall2010@gmail.com
mob 070-8208981

 

Utanför styrelsen

Båt-/ägarregister

Ulf Sahle
ulf.sahle@me.com
072-235 16 40

Rep. Tekniska utskottet (OKDIA)

Claes Ahlström
cahl@cumulus.se
Tel. 0708-205093

Mätmän för OK-jolle

Claes Ahlström
Jörlanda
cahl@cumulus.se
Tel. 0708-205093

Bertil Eliasson
Vallda
bertil.eliasson@gmail.com
Tel. 0708-254 254

Andreas Lindh
Alingsås
andreas_lindh77@hotmail.com
Tel. 0733-196367

Arne Johansson
Stockholm
arnejohansson298@telia.com
Tel. 070-6520395